• Klasa 0 a i 0 b - Zdalne nauczanie

• Dzieci z zerówek w roli domowych przedszkolaków spisują się na medal! Doskonalą swoje umiejętności  bawiąc się z Rodzicami. Dla Pani Wiosny założyły hodowlę szczypiorku, stworzyły portret Złego Króla Wirusa. Mali chemicy, podczas eksperymentów z wodą wykonały domowym sposobem wulkan, sprawdzały jak działa mydło na brud. Dla naszej planety wykonały przepiękną biżuterię oraz flagę Polski. Każdego dnia pilnie pracują jak mróweczki.

• Klasa 3 b - Zdalne nauczanie

• Dzieci z  kl. III b poczuły się  wynalazcami i  zaprojektowały  swój wynalazek.

Uczniowie wykonali także pracę pt. „Polska moimi oczami”.

• U lekarza 1c

• U lekarza - to temat lekcji klasy 1c, który omawiany był podczas edukacji zdalnej. Poważny temat, gdyż każdy z uczniów zdawał sobie sprawę, jak ten zawód jest ważny w obecnej sytuacji na świecie. Dlatego jako forma podziękowania wykonali oni dla lekarzy przepiękny upominek, którym jest laurka zrobiona prosto z serca.Drodzy lekarze - DZIĘKUJEMY WAM CAŁYM ❤❤❤❤❤❤

• Zdalne nauczanie klasa 1c

• Uczniowie klasy 1c niedawno zaczęli swoją przygodę z nauką mierzenia m.in. linijką. Aby udoskonalić te umiejętności otrzymali nietypowe zadanie detektywistyczne: POSZUKIWANIE KOPCIUSZKA, a właściwie stopy o długości 18cm. Każdy z nich miał za zadanie samodzielnie zmierzyć długość swojej stopy oraz ODSZUKAĆ naszego Kopciuszka. Poszukiwania okazały się owocne i udało im się odnaleźć zgubę oraz rozwiązać kilka dodatkowych zagadek matematycznych dotyczących rodziny Kopciuszka.

• UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH ZOSTALI UROCZYŚCIE WŁĄCZENI DO GRONA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

• Dnia 04.03.2020 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Specjalnie na tę okazję uczniowie starszych klas przygotowali część artystyczną, w której pierwszoklasiści musieli poradzić sobie z bajkowymi zagadkami. Nasi najmłodsi czytelnicy wykazali się doskonałą znajomością baśni i bajek.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia. Pierwszoklasiści przyrzekli, ze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości, sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika oraz nieustannie rozwijać umiejętność czytania.

Uwieńczeniem całej uroczystości było zapoznanie uczniów z zasadami panującymi w bibliotece i wypożyczenie pierwszej książki przez uczniów.

Najmłodszym uczniom życzymy dużo radości z korzystania ze szkolnego księgozbioru.

• Finały Wojewódzki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców

• Siatkarze z Naszej Szkoły znaleźli się w tym roku w gronie 6 najlepszych zespołów Województwa Pomorskiego. Zawody rozegrane zostały 3.03.2020 roku w Chwaszczynie. Zostały tam rozlosowane dwie grupy, które rywalizowały ze sobą systemem ‘’ każdy z każdym „. Nasi chłopcy trafili do grupy ze szkołami z Gdańska i Starogardu Gdańskiego. Niestety nie udało na m się wygrać meczu. Oto nasze wyniki :

SP 5 Tczew – SP 6 Starogard Gdański 1-2

SP 5 Tczew – SP 85 Gdańsk 0 – 2

Ostatni mecz w turnieju, o miejsce 5, rozegraliśmy z SP Sadlinki również przegrywając 0 – 2. Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce w 4 siatkarskich chłopców w roku szkolnym 2019/2020 w Województwie Pomorskim.

Skład Naszego zespołu : Etmański Oliwier, Mazur Franciszek, Mazur Aleksander, Olszak Oskar, Ossowski Karol, Rebell Mateusz, Saidowski Adam, Schoenfeld Jakub, Sielski Michał i Maksymilian Topolski.

Mistrzami Województwa zostali chłopcy z SP 85 Gdańsk.

Wielkie gratulacje dla naszych chłopaków !!!!!!!!!!