• Konkursy, programy, projekty

• Projekt Pokochajmy warzywa

• Celem naszego projektu jest zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz z charakterystyką warzyw polskich. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez edukację uczniów klas 1-6 wraz ze wszystkimi członkami rodziny. Planujemywykształcić praktyczne umiejętności dotyczące zdrowego odżywiania oraz wykorzystania na co dzień warzyw w potrawach. Pragniemy, by było w naszej szkole wiele radości z uczestniczenia w przedsięwzięciu, które promuje zdrowe odżywianie oraz zachęca dzieci do spożywania warzyw. Dodatkowo to sposób promowania wizerunku szkoły jako szkoły, dla której najważniejsze jest zdrowie ucznia.

"POKOCHAJMY WARZYWA"

Pora na podsumowanie drugiego semestru naszego projektu "Pokochajmy warzywa". W drugim semestrze tego roku szczególnie pokochaliśmy brokuły. Uczniowie klas młodszych układali wierszyki i tworzyli plakaty zachęcające do spożywania tego warzywa. Starsi uczniowie wykonywali gazetki klasowe, tworzyli ulotki oraz zachęcali uczniów klas "O" do włączenia brokułu do codziennego jadłospisu. Ale przede wszystkim w kwietniu nasza szkoła przemieniła się w ogromną kuchnię, w której rozchodziły się zapachy sałatek brokułowych,  past brokułowych, przystawek z ryżu i brokułów oraz różnokolorowych puree z marchewek, brokułów i ziemniaków. Inwencja kucharska naszych uczniów często wprowadzała w podziw dorosłych pracowników szkoły.

W ramach projektu odbył się konkurs szkolny "Brokułowe śniadanie". W ramach konkursu dzieci miały w ciągu dwóch dni spożywać brokuły  podczas przerwy śniadaniowej. W tym roku szkolnym wygrały dwie klasy - 2b oraz 3c. Gratulujemy wygranej!

Ciekawe, jakie warzywa wybiorą nasi uczniowie w przyszłym roku szkolnym :)