• Kronika wydarzeń

     • Wyniki konkursu pt. ”Piosenka promująca szkołę”
      • Wyniki konkursu pt. ”Piosenka promująca szkołę”

      • Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu. Wyłoniła najciekawsze prace, wykonane zgodnie z regulaminem konkursu.

       I miejsce – Daria Słoniewska (kl. IV b)

       II miejsce- Szymon Pannek (kl. VII b)

       III miejsce – Ewa Sobczyk (kl. IV a)

       Gratulujemy!Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prac. 

       M. Czaja – Kitowska

       K. Ressel

     • Konkursy Świąteczne
      • Konkursy Świąteczne

      • Ogłaszamy listę laureatów konkursu na najpiękniejszą szopkę i ozdobę bożonarodzeniową.

       Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową:

        I miejsce - Kornelia Pawelczyk kl. 7e

       II miejsce - Martyna Gruszecka kl. 7d

       III miejsce - Jakub Nahajowski kl. 7a

       wyróżnienie - Żaneta Słoniewska kl. 7b

       wyróżnienie - Olga Smulczyk kl. 4b

       Konkurs na szopkę bożonarodzeniową:

        I miejsce - Szymon Pannek kl. 7b

       II miejsce - Kacper Jaworski kl. 7e

       III miejsce - Weronika Gąsiorek kl. 4b

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

       Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie ;)

       Wesołych Świąt!!!

      • Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony wiersz "

      • Cudownie jest nam ogłosić, że uczennica naszej szkoły Karolina Kuczyńska zdobyła 3 miejsce w Tczewskim Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz" 2021 w kategorii wiekowej klas 1-3 liczącej aż 31 uczniów. To ogromny sukces! Gratulujemy Karolince!

     • DZIECIAKI ŚPIEWAKI
      • DZIECIAKI ŚPIEWAKI

      • Muzyka jest jak powietrze,

       jest wszędzie:

       i w tobie, i we mnie…”

       24 listopada kolejny już raz w naszej szkole odbył się przegląd wokalny „Dzieciaki Śpiewaki”, w którym wzięli udział uczniowie klas 0 i 1. Głównym celem była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci w tym walory głosowe, muzykalność, sposób aranżacji.

       Mali artyści wykazali się ogromną wrażliwością muzyczną.

       Interpretacje piosenek zachęciły do aktywności muzycznej oraz różnych form dziecięcej ekspresji. Przegląd zakończył się wykonaniem ulubionych piosenek z repertuaru przedszkolnego przez poszczególne grupy z akompaniamentem instrumentów muzycznych wykonanych z surowców wtórnych.

       Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za profesjonalne występy.

     • Wycieczka do Muzeum II wojny światowej
      • Wycieczka do Muzeum II wojny światowej

      • Dnia 18 listopada 2021r. uczniowie klas 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8e odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, które znajduje się w Gdańsku Głównym. W ramach 3-godzinnego  zwiedzania  uczniowie mogli poszerzyć sobie wiedzę na temat ważnego wydarzenia historycznego, poznać wiele interesujących postaci z tego okresu oraz obejrzeć  ciekawe eksponaty, takie jak: karabiny maszynowe, samoloty i czołgi itp. 

       Informacji w muzeum udzielali przewodnicy, którzy w przystępny sposób starali się przybliżyć historię II wojny światowej. Z cenną wiedzą wszyscy wróciliśmy do naszej szkoły.

     • Dzień Postaci z Bajek w klasach 0
      • Dzień Postaci z Bajek w klasach 0

      • 5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Jednocześnie to dzień urodzin Walta Disney’a najbardziej znanego producenta bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci.

       Przedszkolacy wzięli udział w bajkowym spotkaniu podczas którego opowiadali o swoich ulubionych bajkach. Chętnie uczestniczyli w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, między innymi rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Nie zabrakło muzycznych zgadywanek, zabaw ruchowych w naśladowanie postaci. Dzieci również pomagały Kopciuszkowi w oddzieleniu grochu od fasoli, a Jasiowi i Małgosi w odnalezieniu drogi do domu. Układały historyjkę obrazkową do przeczytanej bajki. Wielką radość sprawiło dzieciom układanie puzzli i nazywanie ułożonych postaci z bajek.

       Przedszkolacy wykazali się znajomością bajek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników.

       Uwieńczeniem bajkowego dnia stały się wykonane przez dzieci kukiełki.

       W podziękowaniu za udział w zabawach dzieci otrzymały dyplomy.

     • Dzień Dyni w "zerówce"
      • Dzień Dyni w "zerówce"

      • Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki 28 i 29 października w czasie obchodów „Święta Dyni”.

       Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. 

       Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnych zabawach m.in. szukały pomarańczowych przedmiotów w sali, tworzyły ścieżki sensoryczne, brały udział w wyścigach z talerzykami, na których znajdowały się pestki dyni. Miło czas wypełniły także zabawy: „Co kryje dynia?”, taniec z chustami, zabawy logopedyczne z dynią. Na zakończenie dzieci z wielkim zapałem wykonały prace plastyczne.

       Zadowolone miny dzieci były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa, pełna wzruszeń i refleksji, radości i zadowolenia. Na zawsze w pamięci przedszkolaków pozostaną miłe wspomnienia.

      • XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej

      • Uczennica klasy 7a, Laura Labza, podczas XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym, w grupie uczniów klas 7-8. 

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :-) 

     • Bal Wszystkich Świętych
      • Bal Wszystkich Świętych

      • Zapraszamy do udziału w IX edycja Tczewskiego Balu Świętych, które poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych.

       Wielkie balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. Podczas przemarszu śpiewać będą „Krzemienie Jezusa". Nie zabraknie tradycyjnych radosnych okrzyków. Uczestnicy proszeni są o przebranie się za świętych i aniołów lub w stroje koloru białego. Mile widziane będą transparenty promujące świętość.

       Na tczewskiej Starówce będą tańce, występy, drobny poczęstunek oraz spora dawka humoru. Tegoroczną gwiazdą jest znany zespół dziecięcy Małe TGD.

       Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi.

       https://www.facebook.com/watch/?v=554805122329738&t=21

     • Noc Naukowca Experyment Gdynia 24.09.2021
      • Noc Naukowca Experyment Gdynia 24.09.2021

      • W piątkowy wieczór uczniowie klas ósmych wzięli udział w niesamowitym doświadczeniu – Cyberiadzie. 

       Stanisław Lem. To jedno z tych nazwisk, które wywołują jednoznaczne skojarzenia – roboty, futurologia, science fiction i… nieograniczona wyobraźnia. I właśnie w ten cybernetyczny świat, rodem z lemowskiej twórczości, zanurzyliśmy się podczas  Nocy Naukowców! Tym razem wydarzenie organizowane niemal równo 100 lat po urodzinach genialnego polskiego pisarza odbyło się pod tytułem Cyberiada, czym nawiązywało do jednego z najpopularniejszych dzieł Stanisława Lema.!

       Braliśmy udział w:

       SCIENCE SHOW – „Mój przyjaciel robot vol.1”;komnata ciemności – Myślące maszyny – silna i słaba sztuczna inteligencja; komnata ciemności – Fantastyka naukowa czy przepowiadanie przyszłości – co z lemowskiej fikcji zdarzyło się naprawdę; komnata ciemności  – Fantastyczna Futurologia – Lem przez pryzmat popkultury; SCIENCE SHOW – „Mój przyjaciel robot vol.2”

       I wystawach:

       STREFA KÓŁ NAUKOWYCH, STREFA ROBOTÓW, GRA MOBILNA, STREFA LOTÓW DRONÓW, PREZENTACJA WIATRAKOWCA, BUDOWA RAKIET, TEST TURINGA + DOKONANIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI, WYSTAWA POLEMIA, STREFA DRUKU 3D, WOJNY ROBOTÓW

       Już nie możemy się doczekać przyszłego roku☺