• Organizacja szkoły

• Stołówka

• REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

w Szkole Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Tczewie

I.  UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI:

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub, których dożywianie finansuje: MOPS, Caritas.

3. Zgodnie z uchwałą wyżej wymienieni, zapisywani są na obiady na początku lub w trakcie roku szkolnego, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w sekretariacie szkoły.

II. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY:

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane w formie jednodaniowego obiadu.

1. Cena jednego obiadu ustalana jest przez Dyrektora Szkoły.

2. Wysokość opłaty za jeden posiłek jest podawana Zarządzeniem Dyrektora Szkoły.

3. Cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku – koszt wsadu do kotła.

4. Nauczyciele i pracownicy ponoszą odpłatność stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużywanych do przygotowania posiłków oraz koszt utrzymania i funkcjonowania kuchni w przeliczeniu na jeden obiad.

5. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki
              z miesięcznym wyprzedzeniem.

III. OPŁATY:

1. Opłatę wnosi się za cały miesiąc z góry do ostatniego roboczego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który opłata jest wnoszona. Opłatę za miesiące styczeń i wrzesień wnosi się do dnia 10 stycznia i 10 września.

2. Opłatę za posiłki wnosi się wyłącznie na rachunek bankowy: 84124012421111001002233432. W tytule wpłaty należy wpisać: imię
              i nazwisko dziecka, klasę lub oddział przedszkolny oraz miesiąc, za który wnoszona jest opłata.

3. Termin płatności oznacza dzień wpływu należności na wskazany rachunek bankowy.

4. Rodzic/ uczeń odbiera kartę obiadową w sekretariacie szkoły po zarejestrowaniu wpływu.

5. W związku z różnym okresem oczekiwania na potwierdzenia wpłat na konto, osoby wpłacające ostatniego dnia są zobowiązane do przedstawienia dowodu wpłaty lub wyciągu z bankowości internetowej w sekretariacie szkoły lub w świetlicy i wtedy odbierają karty obiadowe.

6. W wyjątkowych sytuacjach za zgodą dyrektora szkoły można dokonać opłaty
              w innym terminie.

IV. ZWOLNIENIE Z OPŁAT ZA POSIŁKI:

1. Dyrektor szkoły może zwolnić uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej

lub w szczególnych przypadkach losowych z części lub całości opłat za korzystanie
            z posiłków.

2. Zwolnienia mogą zostać udzielone w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie

dofinansowania posiłków ze środków pomocy społecznej.

3. Oceny sytuacji materialnej i losowej dokonuje zespół pod przewodnictwem

wicedyrektora szkoły, w skład którego wchodzi wychowawca klasy i pedagog szkolny.

ZWROTY ZA OBIADY:

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby lub innych

przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.

1. Nieobecność musi być zgłoszona w sekretariacie osobiście, telefonicznie
              ( 58 531 35 27) lub pisemnie najpóźniej do godz. 10.

2. W przypadku przedłużenia nieobecności dziecka na rodzicach ciąży obowiązek

powiadomienia o tym sekretariatu szkoły. Brak informacji powoduje

przygotowanie posiłku w danym dniu.

1. Zwrot dziennej stawki żywieniowej następuje od następnego dnia po zgłoszeniu.

2. Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu.

3. Rozliczenia i zwrotu opłat za niewykorzystane posiłki w grudniu i czerwcu

dokonuje się do koniec miesiąca.

1. Kwotę odpisu i wpłatę za bieżący miesiąc należy każdorazowo uzgodnić w

sekretariacie szkoły.

1. Niezgłoszona nieobecność na posiłku nie podlega zwrotowi kosztów.

2. W przypadku wyjazdu lub wyjścia zorganizowanego, np. zawody sportowe,

wycieczka szkolna, nieobecność na obiedzie zgłasza organizator dwa dni wcześniej.

V. WYDAWANIE POSIŁKÓW:

1. Posiłki wydawane są od godz. 11.30 do godz. 13.15.

2. Obiady wydawane są na podstawie karty obiadowej lub dowodu wpłaty.

3. Uczniowie, którzy w danym dniu jej nie posiadają, wchodzą jako ostatni i czekają na wpisanie ich na listę.

4. Wychowawca świetlicy posiada listy imienne uczniów korzystających z obiadów.

5. Posiłki, które nie zostały skonsumowane na skutek nieobecności osoby uprawnionej do korzystania z posiłków, a nie zostały odwołane, mogą zostać wydane nieodpłatnie chętnym uczniom pod koniec drugiej przerwy.

6. W stołówce wywieszony jest jadłospis na dany tydzień zatwierdzony przez intendenta.

7. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

VI. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE:

1. Uczniowie korzystający ze stołówki zobowiązani są do powieszenia kurtek i ułożenia plecaków przed stołówką.

2. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w jadalni czuwają wychowawcy świetlicy lub nauczyciele dyżurujący.

3. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

4. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.

5. Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w jadalni osobom, które nie spożywają posiłków, w tym również rodzicom uczniów.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Stołówka szkolna nie funkcjonuje w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

2. O wszystkich sprawach zawiązanych z organizacją pracy stołówki decyduje dyrektor szkoły.

3. Regulamin wprowadzono Zarządzeniem dyrektora szkoły Nr 1/2017 z dnia 09.01.2017 r.

deklaracja_platne_obiady.docx