• Materiały dla ucznia, rodzica, nauczyciela

• Regulamin zachowania się uczniów podczas przerw międzylekcyjnych

•

REGULAMINU ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W TCZEWIE PODCZAS PRZERW MIĘDZYLEKCYJNYCH

1. Przychodzimy do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

2. Jesteśmy kulturalni i odpowiedzialni – mówimy do siebie grzecznie, śmieci wrzucamy do kosza, zwracamy się do nauczyciela w trudnej sytuacji.

3. Podporządkowujemy się poleceniom nauczyciela dyżurującego.

4. Chodzimy po korytarzu, nie siadamy.

5. Po schodach poruszamy się prawą stroną.

6. Na boisku szkolnym możemy aktywnie spędzać czas.

7. Na lekcje oczekujemy w pobliżu sali, w której będą odbywały się zajęcia.

8. Dbamy o mienie szkolne i odpowiadamy za jego zniszczenie.

9. Obowiązuje zakaz korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych w budynku szkolnym.

10. W czasie przerw nie opuszczamy terenu szkoły.

11. Przerwę śniadaniową spędzamy w klasie, w której mamy lekcję.

12. Pozostajemy w szkole jeśli jest zła pogoda (czerwona kartka).

13. Podczas przerw obiadowych do stołówki idą tylko uczniowie, którzy jedzą obiad.

14. W toaletach przebywamy jedynie w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych oraz umycia rąk.